Postira Sardi U 10. kolu 1. Županijske nogometne lige Postirani petardom deklasirali nekadašnjeg drugoligaša Uskoka iz Klisa.

Utakmica 10.kola 1.ŽNL Split
Postira - Igralište Podježice.
Gledtelja 150.
Sudac:Matej Pavić (Split) – 7,5
Strijelci: 1:0 T.Mladineo (27) 2:0 T.Mikulić (44) 3:0 I.Matulić (62) 4:0 Božinović Mađor iz 11m (65) 5:0 I.Prugo (82)
Igrač utakmice:Božinović Mađor (Postira Sardi)
Crveni karton:Ante Maraš (74)- drugi žuti zbog nesportskog ponašanja

Postirski nogometaši u svim elementima igra nadigrali su nekadašnjeg drugoligaša Uskoka.

Na samom startu utakmice Bračani su krenuli silovito, Mičanović je zatresao prečku, nakon toga Ivo Matulić izdaleka za nekoliko centimetara promašuje okvir gola. No nije se puno čekalo da pritisak Postirani pretvore u vodstvo, dogodilo se to u 27. minuti kada je u velikoj gužvi najveću prisebnost pokazao Mladineo i s metra ugurao loptu u vrata Klišana.
Na 2:0 povisuje Mikulić kada je udarcem izdaleka ali i uz veliku pomoć golmana Jurića zatresao mrežu.

No najljepši detalj utakmice bio je gol Iva Matulić koji u skoku glavom efektno matirao nemoćnog golmana Uskoka i donio svojoj momčadi komotnu prednost od 3:0.
Uslijedio je i kazneni udarac za domaćine a siguran egzekutor s bijele točke bio je Dino Božinović Mađor dok je posljednji pogodak na utakmici za petardu u mreži gostiju u 82. minuti susreta postigao supetranin Ivo Prugo.

Treba naglasiti da su i Klišani imali nekoliko udaraca prema golu domaćina ali je i golman Postira Nikola Martinić bio na visini zadatka tako je mreža postirskih Sardija ostala netaknuta.

S nova 3 boda Postirani se pomiču lagano prema vrhu ljestvivce dok je Uskok nakon novog poraza u samom dnu prvožupanijske tablice.

Prilog: Nikša Juričević Gallo